For Your Beauty – Idealna szczotka do włosów?

Z jakiś miesiąc temu kupiłam szczotkę do włosów w Rossmannie. Wybrałam tę z dodatkiem naturalnego włosia, ponieważ naczytałam się, że takie szczotki są bardzo dobre, nie łamią włosów i dobrze je rozczesują - zwłaszcza te, z włosiem dzika. Szczotka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, stąd muszę się po prostu podzielić wrażeniami.

Szczotka z naturalnym włosiem For Your Beauty

Wzięłam szczotkę przeznaczoną dla długich włosów, bo:

Udało mi się ją kupić za 24zł z groszami, normalna cena to 31,49zł.

Czy jest to włosie dzika? Nie wiem, ale wygląda jakby było. W każdym razie rozczesuje moje włosy lepiej niż Tangle Teezer, której używałam przez ostatnie 2,5 roku. Mogę śmiało powiedzieć, że ta szczotka z włosiem naturalnym nie ciągnie mi włosów, nie elektryzuje ich. Co ważne - po używaniu Tangle Teezer moje włosy były postrzępione na długości co znaczy, że szczotka dała popis w łamaniu ich, choć wydawać by się mogło, że też dobrze rozczesuje, natomiast nowa szczotka jedzie po moich włosach jak po maśle wygładzając je. Zauważyłam też kolejny plus szczotki For Your Beauty - nie przetłuszczają mi się aż tak włosy jak po TT. Dziwne, ale prawdziwe. W pielęgnacji włosów nic nie zmieniłam oprócz szczotki. Acha, wypadanie włosów znacznie się zmniejszyło.

Czyszczenie szczotki

Szczotka strasznie łapie kurz, jednak aż tak trudna w czyszczeniu nie jest. Po każdym czesaniu ściągam nadmiar włosów, więc nie ma tragedii. Kiedy już praktycznie nie ma włosów na niej, używam patyczka do uszu i między rzędami włosia oczyszczam szczotkę ze starego naskórka, kurzu i innego syfu jaki zdążył się złapać. Następnym moim krokiem jest niewielka ilość delikatnego szamponu, którą pienię lekko w palcach i nanoszę na włosie naturalne. Na koniec spłukuję całość, odwracam szczotkę grzbietem do góry i tak sobie schnie.

W tej chwili jest to najlepsza szczotka jaką miałam. Mogę ją śmiało polecić. Nie kosztuje majątku, więc warto ją sprawdzić. A Ty, jakiej szczotki używasz? 🙂